Tablety z Chin. Import z Chin poradnik.

Tablety z Chin. Import z Chin poradnik.

Tablety z Chin są często sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach już od około 45 -100 usd przy większych zamówieniach, w zależności od konfiguracji i wielkości ekranu lcd. Najcześciej wyposażone są w procesory VIA, ARM, Cortex. Rockchip. Najwydajniejsze są wyposażone w procesory 4-rdzeniowe, do zwykłej pracy wystarczy nam tablet z dwoma rdzeniami.

Najtańsze wersje tabletów z Chin są z ekranami 7 calowymi.

Wyróżniamy dwa rodzaje paneli w tabletach, starszy typ rezystancyjne (zwane oporowymi) reagujące na docisk powierzchni oraz pojemnościowe wciąż drogie w produkcji, reagują na wytworzony prąd pomiędzy palcem (zmiana napięcia pola elektrycznego) a wyświetlaczem lcd w tablecie, nie wymagają nacisku powierzchni.

Pojemnościowe są bardziej wydajne, jeżeli chodzi o obsługę, niestety nie można ich obsługiwać rysikiem, ale za to można używać wielu przcisków jednocześnie tzw. mulitouch.

Pamięci w takich tańszych tabletach to najcześciej 1GB DDR 2, a czasem DDR3. W zupełności wystarcza to do swobodnej rozrywki w internecie przez bezprzewodowe łącze wifi. Tablety te także spokojnie dają sobie radę z plikami w wysokich rozdzielczościach jak filmy w formacie mp4. Poza tym serwis GOOGLE PLAY udostępnia tysiące aplikacji i gier na darmową platformę Android, która jest najczęściej instalowanym systemem na tabletach z Chin.