Najbardziej wartościowe marki w Chinach według Millward Brown.

Najbardziej wartościowe marki w Chinach według Millward Brown.

Możecie poniżej zobaczyć jakie firmy chińskie są postrzegane jako najbardziej wartościowe marki. Do pobrania w formie pdf poniżej:

Sto najlepszych firm w Chinach w roku 2015

Z czego korzystałem i co znam poniżej z własnego doświadczenia.

Mogę polecić ubrania i buty firmy Anta, na pewno nie mają się czego wstydzić, obuwie bardzo wygodne i wytrzymałe bardziej niż nie jedna znana marka w Europie, szkoda, że nie ma jej w Polsce. Ceny 50% niższe niż znane marki, jakość lepsza.

Lenovo to też coraz lepsze laptopy oraz tablety, jakość przejęta od IBM, gwarantuje bardzo wysoką niezawodność, cała fabryka i produkcja w Chinach.

Piwo Tsingtao, piwo którego by nie było w Chinach gdyby nie Niemieccy osadnicy, którzy w 1903 zbudowali browar w mieście Qingdao. Na chwilę obecną jest to najbardziej popularne piwo w Chinach. W smaku lekkie i nie tak gorzkie jak europejskie, da się pić w upalne dni w Chinach.

Sohu.com jeden z większych portali informacyjnych w Chinach, niestety cały czas po chińsku, za to też z darmową pocztą.

TCL to chińskie telewizory, po przejęciu marki Thompson przez Chińczyków, zaczęła się ekspansja na rynki europejskie, widziałem korzystałem, jakość jest dobra, ale do produktów z Japonii czy Korei jeszcze nieco brakuje, być może chcą trafić ceną w klienta, bo gdzie kupić 40 cali tv full hd led za 1199 zł.

To samo dotyczy sprzętu gospodarstwa domowego Haier wiele osób nawet nie wie, że jest to chińska marka, czy dobra nie wiem, bo nie używałem, przyglądałem się wygląda dobrze jak długo działa nie wiadomo.

Jednak patrząc na tak szybkie tempo wzrostu technologicznego w Chinach, sądzę, że może być tak jak w Japonii 60 lat temu. Wszyscy się śmiali z pierwszych Toyot czy Nissanów, teraz sami uczą się od Japończyków.A Japończycy produkują dużo rzeczy w Chinach, wystarczy spojrzeć na fabryki Sony w Chinach czy Mercedesa, BMW.

W Chinach już widzą tą technologię mają z nią do czynienia, łatwo się uczą, zwłaszcza nowe pokolenie, więc czeka nas kolejny skok technologiczny. Co oznacza dla nas, że bedą dostępne coraz tańsze i lepsze urządzenia oraz elektronika coraz bardziej zminiaturyzowana z Chin. Czas badziewia z Chin powoli przemija, oni skupiają się na jakości i postrzeganiu własnej marki i powoli nie muszą już kopiować a zaczynają kupować całe marki w Europie jak to miało miejsce z firmą Volvo.

 

#tcl #lenovo #NajbardziejwartościowemarkiwChinach #chińskiefirmy #najlepszefirmy #piwotsingtao #importchiny #transportchiny #importzchinjccwrocław