Gigabyte Brix 2, czyli małe komputery z Tajwanu.

Komputery z Chin.

Gigabyte zbudował małe komputery (barebone) Brix 2, które mają panel indukcyjnego ładowania padów do grania oraz pico projektor.

Brix 2 będzie dostępny ze zintegrowaną grafiką Intela Iris Pro. Intel twierdzi, że wydajność tego układu jest porównywalna do Nvidia GeForce GT 650 M, średni wyniki to około 1300 pkt. w 3Dmark.

Brix zamuje powierzchnię 12 cm kwadratowych i ma kilka centymetrów wysokości, więc jak widzimy miniaturyzacja układów postępuje co wiąże się też z użyciem mniejszych ilości materiałów do budowy, co jest jak mi się zdaje jest bardziej ekologiczne.

Wiadomo, że nie jest to ostatnie marzenie każdego z graczy, jednak wystarczy zrobić gry w rozdzielczości 720p a ta maszynka spokojnie da sobie radę. Plusem jest to, że ten ma bardzo mały podór prąd. Obudowy bedą miały różne kolory.

Wyraźnie, że nie jest tego rodzaju ocena, że stawia wysokie Iris Pro na liście zakupów PC gamer’s. To jest udoskonalenie Intela innych zintegrowana karta graficzna ofert, jednak, i wystarczy zrobić trochę gier 720p w polu HTPC. Jest to również przyzwoitą ilość energii na takie małe pakiet. Brix 2 jest zaledwie 4,5 cm kwadratowych i kilka centymetrów wysoki. Jeśli szukasz czegoś minimalnego i cichego z dobrą grafiką, to jest to zestaw do Ciebie.

Brix 2 ma cztery porty, HDMI, mini DisplayPort i porty gigabit Ethernet USB 3.0.

Gigabyte ma do sprzedania Brixa 2 w cenie od $499 do $599, więc cena jest dość wysoka jak na polski rynek. Nadal nie będzie miał ramu, SSD lub HD a także nie będzie miał systemu operacyjnego.

BRIX 2

BRIX 1

Gigabyte Technology Co., Ltd. – tajwańska firma produkująca sprzęt komputerowy.

Firma powstała w 1986, jej obecnym prezesem jest Yeh Pei-Cheng. Gigabyte jest wytwórcą sprzętu komputerowego znanym głównie z produkcji płyt głównych i kart graficznych bazujących na GPU firm NVIDIA Corporation i ATI. Gigabyte produkuje ponadto urządzenia peryferyjne do komputerów osobistych, notebooków i serwerów oraz urządzenia sieciowe.

Produkty firmy Gigabyte są uznawane na świecie za jedne z najlepszych ze względu na wykorzystanie materiałów wysokiej jakości. Wypadają one również bardzo korzystnie w testach porównawczych, zarówno amatorskich jak również profesjonalnych. W sprzedaży znajdują się płyty główne Gigabyte o bardzo dobrych możliwościach podkręcania fabrycznych parametrów – tzw. overclocking. Za osiągnięcia w swojej dziedzinie firma Gigabyte została nagrodzona Tajwańskim Symbolem Doskonałości.

Polski oddział Gigabyte mieści się we Wrocławiu i zatrudnia obecnie 42 osoby. Ośmioosobowy zespół pracuje tutaj nad rozwojem marki oraz promocją brandu płyt głównych i kart graficznych w Polsce, krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz na Ukrainie. Strukturę wrocławskiego biura tworzą działy sprzedaży, dział marketingu i PR oraz pomoc techniczna.

We Wrocławiu mieści się również najnowocześniejsze w Europie centrum serwisowe Gigabyte.

Źródło Wikipedia. Źródło: GEEK.com